Web sitemize hoşgeldiniz.

En Güzel Zippo Çakmak Çeşitleri Hangileri

Şık ve klas bir hediye olarak zippo almaya karar verdiyseniz muhtemelen çeşitleri arasında kararsız kalmışsınızdır. En güzel zippo çakmak çeşitleri hangileri diye bilen birisine de mutlaka sormuşsunuzdur. Ancak bir zipponun diğerine göre bir üstünlüğü olmadığını ve önemli olanın kişiye hitap etmesi gerektiğini de öğrenmiş olmalısınız.

Zippo Hediye Etmek

İyi bir zippo size ya da hediye edeceğiniz kişiye bir klas katar, bir prestij verir. Ancak bazen kişiye özel zippo çakmak hediye etmek istersiniz. Özel bir günün anısına ya da bazı özel sebeplerle… İşte tam da burada zippo çakmak modelleri arasından bazı ölçütlere göre seçim yaparsınız. İşte genele uymak isterseniz işiniz daha kolay olacak.

Zippo Modelleri

Örneğin çakmağı bir bayana hediye etmek isterseniz pembe ve çiçekli modelleri deneyebilirsiniz. Bazen abartmak isteyenler pembe zippoya isim ya da bir mısra da yazdırabiliyorlar. Ya da bir takımın renkleri, simgesi olan zippo çok tercih ediliyor. Sportif zippoları deneyebilirsiniz. Diğer modellerden çok satan, özellikle son zamanlarda Osmanlı motifleriyle süslü zippoları görmek isteyebilirsiniz. Eğer bunlar da olmadıysa şık ve eski motifli bir zippo alın yanına da şık bir sigara tablası güzel bir kombin olmalı. Ya da kuru kafalı aykırı modellere göz atabilirsiniz. Ancak hangisini seçerseniz seçin zipponuzun orijinal olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun için de orijinal zippo nasıl anlaşılır bilmeniz gerekir. İlk olarak zippoların altına bakın. Oradan asla normal bir tarih olmaz. İki basamaklı bir sayı ve diğer uçta da “A ile L” arasında bir harf olur. Bu harfler ayları sayılar da üretildiği yılın son iki rakamını gösterir. Yani “L 09” yazıyorsa bu 2009 Aralık ayında üretildiğini gösterir. Ancak 1989 yılından önceki zippolarda bu tarih kodları nokta ve eğik çizgilerden oluşuyor. Bunun içinde internetten elinizdeki tarih kodlarını kontrol etmelisiniz. Ayrıca tüm zippolar “Bradford PA” ve “USA” damgası taşır. Bir de kapaktaki menteşelerine bakın. Orijinal zippoda menteşe aralıkları çok daha sıkı ve kapalıdır. Çakma zippo modellerinde bu açıklık çok belirgin ve büyüktür.

Farklılık Arayanlara

Hediye için daha değişik bir şeyler mi bakıyorsunuz? Neden zippo kibrit modellerine bakmıyorsunuz? Bunlar temelde bir kutu içinde ayrı metal bir çubuk taşır. Metal çubuk ta aslında tahta kibrit çöpü yerine kullanılıyor. Tek farkı zippo benzini ile dolduruluyor olması. Ve yakmak için bu çubuğu da kibrit gibi kutunun kenarına sürtmeniz gerekiyor.

İlk üretildiğinde zippo çakmaklar yaklaşık 2 dolardan satılıyordu. Ancak şimdi fiyatı yaklaşık 150 lira gibi bir fiyattan başlıyor. Yine de zippo size ömür boyu garanti veriyor. Yani çakmak bozulursa ya yenisini gönderiyorlar ya da ücretsiz tamir ediyorlar. Buna ve kalitesine bakılırsa zippo çakmak ucuz gelecektir. Kaldı ki size ortamlarda verdiği havayı da azımsayamazsınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ