Web sitemize hoşgeldiniz.

En Güzel Colibri Çakmak Çeşitlerine Göz Atın

Colibri çakmak, tasarım harikası şık ürünleri ile dikkatleri üzerinde toplayan bir çakmak çeşididir. Yaratıcı ve modern çizgilerin kullanıldığı çakmaklar, çok büyük ilgi görmektedir.

Colibri Çakmak Firması Ne Zaman Kurulmuştur?

Colibri firması, piyasadaki en eski markalardan birisi olarak dikkat çekmektedir. İlk defa 1928 senesinde kurulmuştur. ABD’nin New York kentinde kurulan şirket, piyasaya çakmak tasarımları ile girmiştir. Normal bir çakmağa göre daha farklı model ve tasarımları dizayn etmesi sebebi ile büyük ilgi görmüştür. İlerleyen yıllarda ise bu marka, değişik alanlarda da yatırım yapmaya başlamış ve her zaman büyümeyi hedef olarak kendisine seçmiştir. 1928 senesinden beri artan kalitesi ile göze çarpan şirket; dünya üzerindeki en sıra dışı ve en şık çakmak tasarımlarını yapmaktadır. Firmanın kurucusu Julius Lowenthal ismindeki birisidir. Bu kişi aynı zamanda dünyanın ilk yarı otomatik çakmağını üretmesi ile tanınmaktadır. 1935 senesinde ise ilk defa tam otomatik çakmak üretmiş ve buna da monopol ismini vermiştir. İkinci dünya savaşı sırasında ise ABD askerlerine özel olarak çakmaklar üretilmiştir.

Colibri Çakmak Modelleri Nasıldır?

Colibri çakmak çeşitlerinin hepsi de şık bir şekilde tasarlanmıştır. Ürünler genellikle metal, çelik ve titanyumdan tasarlanmıştır. Bazı modellerde ise çok az da olsa kaliteli ve sert plastik malzeme kullanılmaktadır. Bu ürünlerin sınıflandırılması kullanılan malzemeye göre yapılmaktadır. Bunun yanı sıra renk ve tasarım da modellere göre değişmektedir. Yakma şekli de değişebilmektedir. Üstten ve yandan yakmak seçenekleri mevcut olan modeller vardır. Ayrıca puro ve pipo için de özel tasarımlar vardır. Jet alev özelliği ise tüm çakmakların ortak özelliğidir. Hatta birden fazla aleve sahip olan çakmak çeşitleri de dikkat çekmektedir. Bunlar da genellikle puro için kullanılmaktadır. Renk ve kaplama konusunda da farklılıklar mevcuttur. Metalik gri ve siyah renkler ise en çok bilinen ve en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Hediye alacaklar için en güzel seçimlerden birisi olan Colibri çakmak, değişik tasarımlar ile faaliyet göstermeye devam etmektedir. Politikasından asla ödün vermeyen marka, bundan dolayı da çakmakların üzerine resim basmamasıyla bilinmektedir. Çünkü Colibri, klasik tasarımını korurken, modern çizgileri de iyi bir şekilde tasarımlarında kullanmaktadır. Fakat popüler kültür ikonlarını asla resmetmemektedir.

Colibri Çakmak Fiyatları Nasıldır?

Colibri çakmak fiyatlarına bakıldığı zaman, firmanın neden bu kadar kaliteli olduğunu da rahat bir şekilde anlayabiliriz. Çünkü piyasada satılan çakmak firmaları arasında en pahalı ürünleri bu şirket satmaktadır. İlgilisine özel olarak üretilen çakmaklar, fiyatlarının yüksek olmasına rağmen çok satılmaktadır. 1000 Türk lirasının üstünde fiyata sahip olan birçok Colibri markası çakmağa rastlamak mümkündür. Daha ucuz olan modeller ise 150 ila 300 Türk lirası arasında bir fiyata sahiptir. Hediye almak istiyorsanız, ona göre bir bütçe ayarlamanız da iyi olacaktır. Markanın gerçekten ismini bilen ve bu marka bir ürüne sahip olmak isteyenler için, üst kalitede bir çakmak almanız daha iyi bir seçim olacaktır.

Colibri Çakmağın Özellikleri Nelerdir?

Colibri çakmak üstün özellikleri ile dikkat çekmektedir. Markanın tüm ürünlerinde garanti vardır. Çakmakların çok büyük bir kısmının üstünde gaz seviyesini görebileceğiniz özel bir pencere tasarlanmıştır. Bu pencereden, gazın ne kadar kaldığını rahatlıkla anlayabilirsiniz. Tüm ürünlerde jet alev teknolojisi kullanılmaktadır. Bundan dolayı da çakmağınız rüzgârda kesinlikle sönmemektedir. Çakmakların özel olarak koyulduğu bir hediye kutusu da mevcuttur. Çakmağın bütanı, doldurulabilir özellikte tasarlanmıştır. Ancak gazı biten çakmağa kesinlikle kaliteli bir gaz koymanız lazımdır. Hava girişinin geniş olması da bir başka özellik olarak dikkat çekmektedir. Tasarım harikası çakmaklar son derece şıktır.

Colibri Çakmak Hediye Etmek

Sigara ya da puro içen kişilere alınabilecek en güzel hediye colibri marka bir çakmak olacaktır. Bu çakmağın saymakla bitmeyecek avantaj ve özellikleri sayesinde, kullananlar çok memnun kalacaktır. Şık tasarımı ile herkesin hayallerini süsleyen çakmak, elde çok güzel durmaktadır. Jet alev özelliği sayesinde puro ya da pipo yakmayı da kolay hale getiren çakmak, uzun ömürlüdür. Kullanana ayrı bir hava ve karizma katan colibri çakmak, sizi oldukça mutlu edecek ve sigara içme keyfinize ayrı bir zevk katacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ