Web sitemize hoşgeldiniz.

En Güzel Bong Çeşitleri Gözlerinizi Kamaştıracak

Sigara içme ile kıyaslandığı zaman oldukça farklı bir deneyim olan bong, birçok insanın vazgeçemediği bir zevk aracıdır. Bong çeşitleri ise birçok farklı türden oluşmaktadır. Kullanılan malzeme, renk ve şekil gibi birçok kritere göre değişik bong türleri vardır.

Bong Nedir?

Bong, tütün içmek için kullanılan, farklı model ve tasarımlarda olan bir aparattır. Tütün içme konusunda daha fazla keyif almak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Bong, oldukça eski bir geçmişe sahiptir. Bu geçmiş Amerika kıtasının keşfedilmeden önceki zamanlarına kadar uzanmaktadır.

Bong Nasıl İçilir?

Bong içmek için öncelikle kaliteli bir şekilde tütün bulmak lazımdır. Çünkü bong özel bir keyif aracıdır ve bong ile yapılacak olan içimlerde tütünün son derece iyi olması şarttır. Eğer tütün öğütülmeye ihtiyaç duyuyorsa, onun için grinder adı verilen cihazı kullanmak lazımdır. Bu cihaz sayesinde tütün öğütülmekte ve parçalanmaktadır. Böylelikle tütün hazırlanmış olmaktadır. Sonrasında bongun kenarında yer alan boşluğun içine bir çubuk koyulur ve üstüne de tütün eklenir. Bongun içerisine su da koyabilirsiniz. Tütünü yaktıktan sonra bongun ağız bölümünden tütünü içmeye başlayabilirsiniz.

 

Bong Çeşitleri Nelerdir?

Temelde iki farklı bong çeşidi vardır. Bunlar nargile tarzı olan büyün bong ve pipoya benzeyen daha küçük bong olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra bongun yapıldığı malzemeye göre de bir çeşitlilik ortaya çıkmaktadır. Bong, genellikle cam malzemeden üretilmektedir. Ayrıca seramik kullanılarak tasarlanmış olan bong çeşitlerine de rastlamak mümkündür. Bunun yanı sıra metal malzeme kullanılarak üretilmiş olan bong modelleri de mevcuttur. Ancak metal malzeme, bongun en alt kısmında kullanılmıştır. Seramik olan bong modellerinde ise komple seramiğin kullanıldığını görmekteyiz. Bazı seramik modeller şeffaf olurken, genellikle şeffaf olmayan seramik modellerinin tercih edildiği bilinmektedir. Son yıllarda popüler kültürün her alana girmesi ile beraber bong çeşitlerinde de farklı tasarımlar ortaya çıkmıştır. Özellikle film ve çizgi filmlerin önemli kahramanları, bong dizaynında kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca rengarenk bonglar, büyük ilgi görmektedir. Renk konusunda birçok farklı seçenek vardır. Bunun yanı sıra silindir aparatlı bonglara da rastlamak mümkündür. Filtreye göre de bongları sınıflandırmak mümkündür. Filtrenin üretildiği malzeme de değişmektedir. Metal, plastik, titanyum filtrelere rastlamak mümkündür. Ayrıca sulu ve susuz bong türleri de mevcuttur. Hatta bong içimi sırasında daha ferah bir tat almak isteyenler, bongun içerisine buz atabilmektedir. Böylelikle tütün daha serin bir şekilde değişmekte ve bu da içici olan kişiye ferahlık sağlamaktadır. Bong çeşitleri görüldüğü üzere oldukça değişkendir.

Bong Fiyatları Nasıldır?

Kullanılan malzemeye göre bong fiyatlarında değişiklikler söz konusudur. Özellikle seramikten üretilmiş olan bonglar, fiyat olarak biraz daha pahalıdır. Klasik cam bonglar ise daha ucuzdur. Kalite arttıkça fiyatta da artış ortaya çıkmaktadır. Ancak genel manada her bütçeye uygun olacak şekilde bong bulmak mümkündür. Bu noktada değişik seçeneklere göz atmak da fayda vardır. Bong fiyatının artmasında, filtrenin kalitesi de göz önünde bulundurulmaktadır. Bong için filtre son derece önemli bir aparattır. Çünkü tütünün koyulduğu hazne, filtre üzerinde yer almaktadır. Bundan dolayı da filtreler genellikle çok sağlam malzeme kullanılarak tasarlanmıştır.

Bong Nasıl Temizlenir?

Bongun temizlenmesi ciddiyet isteyen bir işlemdir. Çünkü temizlenmemiş olan bir bong ile tekrardan içim yapıldığı zaman, tat alma konusunda çeşitli problemler ortaya çıkabilmektedir. Bongun temizlenmesi için özel olarak üretilmiş olan fırçalar vardır. Özellikle filtre bölümü, bu tip fırçalar ile temizlenmektedir. Bongun içine göre de değişik temizleme araçları üretilmiştir. Ayrıca deterjan ve benzeri şeyler ile de bongun temizlenmesi mümkündür. Bu noktada dikkat edilmesi gereken şey ise bongun havalandırılmasıdır. Çünkü kalmış tütün tadı son derece rahatsızlık vermektedir. O yüzden bong, içi temizlendikten sonra mutlaka havadar bir yere konulmalıdır. Böylelikle bongun tekrardan içmek için hazır olması sağlanmaktadır.

Bong Hediye Etmek

Bong çeşitleri, tütün içiciler için son derece göz kamaştırıcıdır. Renkli, farklı desenlere sahip ve aynı zamanda değişik figürlerin resmedildiği bong çeşitleri mevcuttur. Tütün kullanıcılarına hediye edilecek olan en güzel ürün bir bongtur. İnternet üzerinden bong siparişi verebilir ve piyasaya göre daha ucuza bir bong satın alabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ