Web sitemize hoşgeldiniz.

En Beğenilen Marka Zippo Çakmak Çeşitleri

Kaliteli ve klas çakmak denilince akla ilk gelen Zippo çakmak çeşitleri oluyor. Zippo’nun kendine has ve farklı tasarımı pek çok aksesuar severin dikkatini çekiyor. Zippo üretildiği günden bugüne tamirine para verilmeyen tek çakmak markası. Çünkü çakmak üreticisi Zippo çakmak çeşitleri için ömür boyu garanti imkânı sunuyor. ‘Ya çakmak yanar ya da biz tamir ederiz’ mantığı ile hareket eden firma 135 yıllık geçmişe sahip. Bu süre zarfı boyunca da pek çok farklı kreasyonu satışa sundu. Özellikle gelişen baskı teknolojileri ile birlikte Zippo’da kendini devamlı olarak yenilemeye ve geliştirmeye devam etti. Özellikle kişiye özel Zippo çakmak üretilmesi ile birlikte hediye sektörüne farklı bir kapı aralandı. Günümüzde hediye almanın problem olmasına da bir yandan çözüm üretmiş oldu. Kalıcı ve değerli hediyeler vermek isteyen insanlar Zippo satın almaya başladı. Ve hediye konusunda farklılık yaratılmış oldu.

Zippo Hakkında

Zippo çakmak kendine has Zippo benzini ile birlikte çalışmaktadır. Benzin ile çalışması onu diğer çakmaklardan ayıran en önemli özellik olarak öne çıkıyor. Kendi kalitesi ve yapısı ile de dikkat çeken Zippo’yu uzun süre ilk günkü gibi kullanmak istiyorsanız kendi orijinal benzinini kullanmalısınız. Zippo çakmağın yanı sıra Zippo kibrit üretimi de yapılmaktadır. Yalnız bu kibritler sıradan kibritler gibi değildir. Normal kibritler ağaçtan yapılırken Zippo kibritlerini metalden yapmaktadır ve benzin ile çalışacak şekilde tasarlamıştır. 2000 kez kullanıma uygun olan bu kibritler ufak yapıları ile birlikte oldukça kolay taşınır ve anahtarlık olarak kullanılmaya uygundur. Yani sürekli çakmağınızı unutuyor ya da kaybediyorsanız Zippo kibriti deneyebilirsiniz.

Zippo Fiyatları

Zippo fiyat olarak çok pahalı değildir. 100-150 TL ile değişen fiyatları mevcuttur. Ancak elbette ki çakmağın dış özelliklerine göre fiyat değişmektedir. Zippo çakmak ucuz denilmesinin bir sebebi de ömür boyu kullanılabilir olmasıdır. Bu nedenle ucuz çakmakların devamlı alınması neticesinde Zippo’dan daha pahalıya gelmektedir. Pek çok farklı nedenle ucuz çakmaklar kullanılmaya devam ediliyor. ‘Bozuldukça yenisini alırım nasılsa 2-3 lira değil mi!’ mantığı ile hareket edildiği için hem sizi yarı yolda bırakan hem de kolayca bozulan çakmaklara onlarca lira para veriliyor. Her hafta bir çakmak alındığı düşünülse bile Zippo her türlü daha ucuza gelecektir. Dolayısıyla ufak bir hesapla Zippo alınması daha doğru bir tercih olacaktır.

Orijinallik

Bunca kalitenin ve talebin yanı sıra piyasada elbette ki yüzlerce çakma Zİppo satıcısı mevcut. Peki, orijinal Zippo nasıl anlaşılır diye kara kara düşünüyor olabilirsiniz. Öncelikle Zippo çakmak metalden yapıldığı için diğer çakmaklara göre ağırdır. Çakmaları ucuz malzemeden yapıldığı için hafiftir. Ayrıca Zippo’nun kendine has net bir click sesi vardır. Bu ses oldukça nettir. Diğer bir yandan elinizdeki Zippo’yu tamircilere götürerek denettirebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ