Web sitemize hoşgeldiniz.

E- Devlet Şifresi Değiştirme

E- Devlet, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için hizmet veren bir internet sitesidir. E devlet sayesinde, devletin sunduğu hizmetleri, internet üzerinden çok kısa sürede takip edebilirsiniz. E- devletin sunduğu bu pratiklik sayesinde, evden çıkmanıza gerek kalmadan devlet dairelerine başvurularda bulunabilir, daha sonra bu başvuruların takibini yapabilirsiniz. Tüm bu avantajlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken e- devlet hesabınıza giriş yapmaktır.

Hesaba bir kere giriş yaptıktan sonra da, sık sık hesabınızı kontrol etmeyi ve gelişmelerden anında haberdar olmayı unutmayın. E- devlet şifresi almak son derece kolay bir işlemdir. Bu nedenle eğer bir e- devlet şifreniz yoksa kısa sürede temin edebilirsiniz.

E- devlet şifresini değiştirmek isteyenler için de, işlem son derece basittir. Zaman zaman çeşitli güvenlik önlemleri sebebiyle e- devlet şifrenizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu durumun gözünüzde büyümesine gerek yok. Bu durumla karşılaştığınızda neler yapabileceğinizi bu yazımızda anlatacağız.

PTT ile E- Devlet Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

PTT şubelerini kullanarak e- devlet şifresi değiştirmek en yaygın kullanılan yöntemdir. Bu yöntemle e- devlet şifrenizi değiştirmek için yapmanız gereken, tıpkı ilk defa şifre aldığınız zamanki gibi PTT şubelerine başvurmaktır. Bu aşamadan sonra PTT şubesi tarafından bir zarf verilerek şifre değiştirme işleminiz tamamlanır.

Ancak e- devlet şifrenizi değiştirmenin daha kolay yolları da vardır. PTT şubesine gitmek yerine e- posta adresinize veya cep telefonu numaranıza kodlar gönderilmesini talep ederek, evden çıkmadan şifre değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

İnternet Üzerinden E- Devlet Şifresi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden kullandığınız hizmetlerle de, çok kısa sürede e- devlet şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Bu hizmetler elektronik imza, mobil imza ve internet bankacılığıdır. Bu hizmetlerden en az birini kullanıyorsanız e- devlet hesabınızdan şifre değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Bu yöntem, diğerlerine kıyasla çok daha hızlıdır. Bu yüzden aceleniz olduğu durumlarda mobil imza veya elektronik imza seçeneklerini kullanarak çok daha hızlı bir şekilde e- devlet şifresi değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

E- devlet şifresi değiştirmek için olan yöntemlerden size en kolay geleni kullanarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ