Web sitemize hoşgeldiniz.

Dünden Bugüne Zippo Çakmaklar

11 Temmuz 2017

Zippo çakmak denince aklımıza karizmatik, şık ve nostaljik çakmak modelleri gelir. Genelde hediye seçiminde özel bulduğumuz insanlara bu tarz hediyeler seçmek isteriz. Hem yaşanmışlık hissi barındıran hem de kendine has çekiciliği bulunan bu çakmak modellerinin ilgi görmesinin çeşitli nedenli var. Bu çakmakların kasası ve tasarım kullanıcıların beğenisini toplamaktadır. Bununla birlikte başka çakmaklarda görülmeyen bir özellik olarak rüzgârda sönmeme özelliği 1932 yılından beri vardır. Yani ilk üretim tarihinden bu yana kendine has avantajlı yönleriyle dikkati çekmektedir.

Zippo Çakmak ve Üzerindeki Harfler

Bu çakmakları satın almak ya da sevdiklerinize hediye etmek isterseniz ömür boyu garanti özelliğini bilmenizde fayda var. Yani yıllar sonra bile aldığınız bu çakmağı tamir ettirebiliyorsunuz. Garanti kapsamı hiç dolmuyor. İşte bu özellik yine yalnızca Zippo çakmaklara özeldir. Son zamanlarda Zippo çakmak A serisi diye bir tanıtım duymuşsunuzdur. Artık çakmağın kendi ismiyle birlikte harfler de anılmaktadır. B serisi, C serisi ve D serisi gibi isimlendirmelerle bazı çakmakların fiyatlarında oynandığını da görebilirsiniz. Bu konuda yanlış bir bilgi varsa o da çakmağın üzerinde bulunan harflerle kalite arasında bağlantı kurmaktır. Çünkü harfler kaliteyi göstermek için konmamıştır. Yalnızca üretim ayını belirtme amacıyla harflendirmeye gidilmiştir. Bu bağlamda diyebiliriz ki D serisi çakmaklar mayıs ayında üretime geçmiştir.

Gördüğünüz gibi Zippo çakmak ucuz fiyata da alınabilecekken bazı yanlış anlamalar yüzünden olduğundan daha pahalıya satın alınabiliyor. Bu nedenle çakmağın değeri için tasarım ve donanım özelliklerini incelemeniz gerekmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ