Web sitemize hoşgeldiniz.

Daha Şık Bir Keyif İçin Sigara Ağızlıkları

2 Mayıs 2017

Sigara içmenin keyfini hemen herkes yaşayamaz. Kimilerine göre bu parayı boşa harcamaktır. Hatta o parayla araba alınır muhabbetini çok kere duymuşunuzdur. Çok ironiktir ki bu muhabbeti yapanların çoğunun bir arabası hiç olmamıştır bile. Oysa sigara içmek sadece tütün dumanını üflemekten daha fazlasıdır. İlk tütünü kullananlardan Amerika yerlileri, tütün içmeyi törensel bir ritüel olarak yapıyordu. Hatta pipoya benzeyen bir şekilde özel anlarda kullanıyorlardı. Hepimizin bildiği o meşhur “barış çubuğu” aslında sadece bundan ibarettir. Şimdilerde ise sigaraya yeni bir anlam katan bir aparat var. Daha şık bir keyif için sigara ağızlıkları artık daha çok insan tarafından kullanılmaya başlandı.

Sigara Keyfine Estetik Bir Dokunuş

Sigara içmeyi sadece duman üflemekten fazlası olarak görüyor musunuz? Çayın, kahvenin yanında ya da yemekten sonra hatta koyu bir muhabbette sigara içmekten daha fazlasını mı istiyorsunuz? Bunun için sizlere çok beğenilen basit bir şey mi arıyorsunuz? Aradığınız şeyin tam olarak bir sigara ağızlığı olduğunu biliyor muydunuz? Ülkemizde en çok kullanılan 6mm sigara ağızlığı ile bu keyfi daha estetik bir biçimde yaşayabilirsiniz. Üstelik daha farklı modelde ve farklı malzemelerden yapılan tüm bu sigara ağızlıklarını artık daha rahat bulabiliyorsunuz.

Sigara Ağızlığı

Pipo içenler gül ağacının ne kadar değerli olduğunu bilirler. Gül ağacından yapılan pipo daha keyifli bir içim sağlar. İşte bu yüzden de bu pipolar daha değerlidir. Aynı keyif sadece pipoculara kalmasın diye gül ağacından yapılan çok hoş ve kaliteli bir sigara ağızlığı kullanabilirsiniz. Bu ağızlıklar sayesinde siz de tütün keyfini daha çok yaşayacaksınız.

Şimdilerde yaygınlaşan sigara ağızlıkları bir dönem çok kısıtlı bir çevreye hitap ediyordu. Bu çevre belirli bir coğrafya veya belirli bir kesime özgü sanılıyordu. Hatta ince sigara ağızlıkları genelde bayan sigara ağızlığı olarak anılıyordu. Sonra eski başbakanlardan Mesut Yılmaz kameralar karşısına sigara ağızlığı ile geçince her şey değişmeye başladı. Oysa sigara ağızlığı kullanmanın öyle bir sınırı yoktu.

Sigara Ağızlığı Faydalı Mı?

Sigara ağızlığı hakkında genel bir algı var. O da sigara ağızlığı faydaları olmadığı hakkında. Aslında sigara ağızlığı doğru kullanıldığında size çok kaliteli bir içim ve daha az zararlı bir sigara keyfi verir. Bunun için ilk olarak sigara ağızlığındaki filtreye dikkat etmelisiniz. Filtre sigara içindeki birçok zararlı maddeyi büyük ölçüde engeller. Hatta katran gibi bu maddeler yüzünden sık sık ağızlıklardaki filtreleri değiştirmeniz gerekir. Ancak nikotini tutmaz. Bu da size sigaradan keyfinizin eksilmemesini sağlar. Diğer önemli nokta da sigara ağızlığı nasıl temizlenir bilmeniz gerekir. Bunun için önce sigara ağızlığı temizleme suyunu almalısınız yanında da pipo temizleme çubuğu kullanabilirsiniz. Daha sonra dinlenen sigara ağızlığına uygun bir filtre koyup kullanabilirsiniz. Ancak sigara filtresi ile ağızlık uyumlu olmalıdır. Örneğin slim sigara ağızlığı için slim sigara filtresi kullanmalısınız. Yoksa bir faydasını göremezsiniz. Daha şık bir keyif için sigara ağızlıkları hem size hem de sevdiğiniz birisine çok şık bir hediye olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ