Web sitemize hoşgeldiniz.

Daha Sağlıklı Bir Keyif İçin Sigara Ağızlığı Nasıl Temizlenir

2 Mayıs 2017

Eski Amerikan filmlerinin efsanevi yıldızı Marlyn Monroe ile daha da yayılan sigara ağızlığı ülkemizde henüz keşfedildi sayılır. Hatta bir dönem eski başbakanlardan Mesut Yılmaz ile gündeme gelen ancak sonra unutulan bu apart, kıyıda köşede varlığını sürdürüyordu. Son zamanlara kadar sadece belli profildeki erkelerin ve kadınların kullandığı sigara ağızlıkları giderek yaygınlaşıyor. Ancak daha sağlıklı bir keyif için sigara ağızlığı nasıl temizlenir pek bilinmiyor. Oysa sigara ağızlığının tam olarak işe yaraması için bazı kurallara kesinlikle uymalısınız.

Sigara Ağızlığı Faydalı Mı?

Çoğu arkadaş ortamında sigara ağızlığı hakkında olumsuz eleştiriler duyabilirsiniz. Eğer böyle bir durum varsa bunun neden yanlış kullanım ya da kalitesiz markalardır. Ancak sigara ağızlığı doru şekilde kullanılırsa en başta katranı sonra diğer maddeleri büyük oranda tutar. Sadece nikotini ve karbon monoksit gazını tutmaz. Zaten sigarayı içmek istemenizin ve size keyif vermesinin tek nedeni de nikotinden başkası değildir. Katran zaten akciğerleri doldurduğu için zararlıyken sigara ağızlığı ve filtresiyle bunu büyük oranda engellemiş oluşunuz. Kaldı ki ağızlığın içindeki filtreyi ortalama 7 kullanımdan sonra değiştirmelisiniz. Kullandığınız sigara markasına göre bu sayı 5 de olabilir 9 da. Bunu zamanla anlayacaksınız.

Temizlik, Temizlik, Temizlik…

Her eşya gibi kullandığınız sigara ağızlığını da temizlemelisiniz. Özellikle sigara gibi ya da ağzınıza doğrudan temas eden şeyler gibi sağlığınıza doğrudan etki edebilen şeyleri daha dikkatli temizlemelisiniz. Bunun için sigara ağızlık temizleme malzemeleri var. İsterseniz sıvı bir sigara ağızlığı temizleme maddesi alabilirsiniz. Hatta ağızlık için temizleme sıvı bulmazsanız bunun yerine pipo temizleme spreyi de kullanabilirsiniz. Bunu nasıl kullanacağınıza gelince, önce ağızlığın içindeki filtreyi çıkarmalısınız. Çıkarılan filtreyi tekrardan kullanmayın. Sonra bir pipo temizleme çubuğu hazır olmalı. Pipo temizleme çubuklarını hem pipolarda hem de normal sigara ağızlığında kullanabilirsiniz. Pipo temizleme çubukları pamuktan yapılır. Sert olsa da herhangi bir yeri çizmez. İsterseniz ağızlık temizleme sıvısından pamuk çubuğu ıslatın ve sonra ağızlığın içini temizleyin isterseniz bu sıvıyı doğrudan ağızlığın içine dökün sonra çubukla temizleyin. Ancak temizlerken çubuğun ağızlığın içinde her yeri sildiğinden emin olun. Dairesel hareketlerle yapacağınız bir temizlik sonrasında hemen ağızlığı kullanmayın. Kuruması için biraz dinlendirin.

Hangi Malzeme

Sigara ağızlıkları genel olarak ülkemizde belli kesimlerce kullanılıyordu. Sonra bu algı yerini kadınlar sigara ağızlığı kullanır şeklinde değişti. Artık bu da yavaş yavaş yıkılmak üzere… Oysa sigara ağızlığı ile sigara keyfinizi daha klas bir hale getirebilirsiniz. Bu da size ayrı bir hava katacak. Üstelik bazı sigara ağızlıkları gül ağacı gibi kaliteli ve havalı malzemelerden yapılıyor. Bu da o sigara ağızlıklarını daha da değerli yapıyor. Eğer gül ağacından bir sigara ağızlığınız varsa daha sağlıklı bir keyif için sigara ağızlığı nasıl temizlenir çok dikkat etmelisiniz. Çünkü aynı ağaçtan yapılan pipolar çok daha pahalı oluyor. Çünkü alacağınız keyfi katlıyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ