Web sitemize hoşgeldiniz.

Colibri Çakmak Tarihçesi

Colibri Çakmakları, tamamen erkek aksesuarları üreten Colibri firması tarafından 1928 yılında kurulmuştur. Colibri ilk başta çakmak üretmiş ve dünyada herkes tarafından bilinir bir hale gelmiştir. Daha sonra ürün alanını genişleterek, sigara aksesuarları, hediyelik küçük deri eşyalar, yazı araçları ve mücevher gibi birçok üründe üretmeye başlamıştır. Kurucusu Julius Lowenthal’dir. Kendisi aynı dönem içerisinde yarı otomatik çakmağı icat etmiştir. Dünyaca bilinen “Monopol” adı verilen çakmağında üretimini 1935’te yine kendisi yapmıştır.  Yine kendisi 2. Dünya Savaşı’ndaki askerler için “Stormgard” çakmağını, tasarlamış ve üretmiştir.  Daha sonra 1952’de Julias’ın oğlu Jack Colibri’de şirkete katıldı. Babasının yanında yer aldı. Jack Colibri 1958 yılında hidrolik otomatik flit sistemini ve 1967 yılında ise “Molectric” adı verilen elektronik çakmağı üretti.

Colibri Çakmağın İlerleyişi

1974 yılında çekilen “Altın Tabancalı Adam” ( James Bond Filmi) için Colibri; Molectric çakmak, kol düğmeleri, sigara kılıfı ve altın tabanca yaptı. Daha sonrasında ise 1974’te Lombard Rac Miting takımının sponsoru olup, kendi reklamını yaptı.

1980 itibariyle de Jack’in oğlu David’ te Colibri şirketine katıldı. David ise kol düğmeleri, kalem ve İsviçre saatlerinin öncüsü oldu. 2001 yılında ise Vorteks ve Trifecta ikili ve üçlü alevli çakmaların üretimini yaptı. Ancak 2009’da yaşadığı hukuksal süreç nedeniyle Colibri el değiştirdi ve merkez New York’a taşındı. Colibri şu an Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya da dünya çapında bir marka olmayı hala devam ettiriyor. Kaliteli ve son derece kullanışlı olması sebebiyle 1928 yılından bu güne hala hizmet vermektedir.

En İyi Hediye Seçeneği

Sevdiğiniz insanla ister bir ay vakit geçirmiş olun, ister 1 yıl fark etmez, birlikte geçirdiğiniz zamandır önemli olan, paylaştıklarınızdır, anılarınızdır. Birbirinize olan sevginizdir. Bayan arkadaşınıza hediye alırken zorlanmazsınız fakat erkek hediye seçimi her zaman zordur. Özel günlerde sevdiğinize aşkınızı, sevginizi ve bağlılığınızı göstermenin en mükemmel yoludur, hediye almak; bu onu ne kadar sevdiğinizi göstermenin en güzel halidir. Bu nedenle seçtiğimiz hediyede çok temkinli oluruz, beğenmeli ve mutlu olmalıdır sevdiğimiz, sebep budur ki en güzellini ve beğeneceği şeyleri seçeriz. Özenle hazırlar ve sevdiğimize hediyemizi sunarız.

Sevdiğimizi Mutlu Etmenin Yolu

Hediye her zaman insanları memnun eder. Hatırlanmak ve bazen de karşımızdaki insanın gülümsemesini ve mutluluğu görmek için hediye alırız.  Aldığımız hediyeler kimi zaman ihtiyaca yönelik olur, kimi zaman hediye alacağımız kişinin istediği gibi bir hediye alırız. Kimi zamanda sadece sevgimizi göstermek için hediye alırız. Ama her ne için alırsak alalım, sonu belli bir şey için hediye alırız, karşımızdaki insanı mutlu etmek, mutlu görebilmek ve hatırlandığını bilmesi içindir. Colibri çakmak sevgilimize, eşimize ve babamıza verilebilecek en güzel seçeneklerden biridir. Colibri çakmağın birçok çeşidinin olması ile birlikte, kişiye özel olarak da üzerine isim yazdırabilirsiniz. Hem şık hem de uzun süre kullanım için gayet uygun bir hediye olacaktır. Eşiniz, sevgiliniz veya babanız bu hediyeye bayılacaktır. Sigara kullanan bir erkek için, sürekli sizi hatırlayıp yanında taşıyacağı, sizin isminizin yazdığı bir çakmak almanız onu çok mutlu edecektir. Ona özel olarak hediye ettiğiniz bir çakmak, aklında her zaman unutmayacak bir anı olarak kalacaktır.

Dünyaca genelinde adını duyurmuş, Colibri çakmakları, istediğiniz renk ve tasarımda birçok çeşidi ile size sunulmaktadır. Hem hediye seçerken riske girmemek adına, sizin için en iyi seçim olacaktır. Ayrıca yanında sigara aksesuarlarından alacak, sevdiğinize verdiğiniz bu hediyeyi, daha iyi şekilde sunabilirsiniz.  Bu hediyenizi yanından hiç ayırmayacak ve onu kullanırken gayet özenli olacaktır. Sevdiğinize onun ne kadar önemli olduğunu hissettirmek adına sizin seçeceğiniz Colibri çakmak, gerek tasarımı, rengi ve sevdiğinize uyacak bir modeli ile her daim sevdiğinizi mutlu edecektir. Şık tasarımları ve renkleriyle en geliştirilmiş çakmak arasındadır.  Colibri Çakmaklarının, ayrıca puro çakmakları da mevcuttur. Babanıza alacağınız puronun yanında, Colibri puro çakmağını da alabilirsiniz.  Seçeceğiniz çakmak, kişinin özelliklerine ve karakterine de uyum sağlamalıdır. Sevdiğinize ne kadar uyumlu bir çakmak alırsanız, bu onu daha mutlu edecektir. Desenli, paslanmayan metal gövde, üstten basmalı, yatay yanabilen, manyetolu, gazlı çocuk kilitli ya da dikey yanabilen olmak üzere birçok özellikleri olan, beğendiğiniz ve seçtiğiniz herhangi bir tasarımla, istediğiniz model ve renkte mevcuttur. Kaliteli ve uzun ömürlü çakmaklarda ilk adreslerinden biridir.

Vereceğiniz hediye sizden izler taşıyacak, sevdiğiniz onu bu denli düşünmenize hayran kalacak. Birden sevdiğinizin doğum günü geldi, kalıcı bir hediye arıyorsunuz ama ne alacağınız konusunda tereddüttesiniz. Fazla düşünmenize gerek yok, Colibri çakmakları sizin için en iyi seçenek olacaktır.  Unutmayın karşınıza kişiye verdiğiniz önem, ona aldınız hediye ile taçlanacaktır. Her ne olursa olsun, gerek yaşayacağınız mutlu günler için ya da yaşadıklarınız için alacağınız hediye büyük bir önem teşkil edecektir.

Colibri çakmakları sigara kullanan bayanlar içinde iyi bir seçenektir. Bayanlara özel tasarım, model ve renkleri ile de sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Mesela, kız arkadaşınızın doğum günü, çok şık bir Colibri çakmak aldınız. Kesinlikle, sevgilinizin beğeneceği tasarıma sahip bir çakmak aldınız. Peki, bu çakmağı her eline aldığında, ona her dokunduğunda, sizi hatırlamasını istemez misiniz? Bilecek ki yaşamındaki her güzel an sizinle oldu, o mutlu anları ona siz yaşattınız. Her zaman yanında olacak o aldınız güzel çakmak, ona her zaman verdiğiniz kıymeti hatırlatacak. Yine eşinize hayat arkadaşınıza da uygun birçok çeşit içerisinden seçim yapabilirsiniz. Şu nu unutmayın, kadınlar her zaman hediyeden çok hoşlanır. Onun yüzündeki o gülümsemeyi görmek istemez misiniz?  Size “Teşekkür ediyorum, seni çok seviyorum” dediğinde peki, siz de mutlu olamayacak mısınız? Kadınlar özel günlerde olsun, evlilik yıl dönümünüz olsun sevgililer günü olsun, her daim verilen hediyeden mutluluk duyacaklardır. Küçük sürprizlerin yanında “Seni Seviyorum, seni önemsiyorum” demeniz de sevginize ve aşkınıza renk katacaktır. Zaman kısa, ömrünüze sığdırabileceğiniz ne kadar mutlu gün varsa, durmayın, yapın. Her zaman sevdiklerinize onlara verdiğiniz önemi hissettirin. Karşınızdakine bunu ne kadar belli ederseniz, sevdiğiniz insandan onun kadar karşılık alırsınız. Mutluluğu da yaratmak, var etmek sizin elinizde, aynı şekilde mutsuzluğu da yaratmak sizin elinizdedir.

Hatırlatmak ve hatırlatılmak ikisi de her iki taraf için mükemmel duygulardır. Kalpten verilen bir hediye, insanı hep mutlu eder. Seçip almış olduğunuz, hediye ya da size verilen bir hediye, işte hayatta yaşanan o kısa an büyük bir mutluluk getirecek ve sanki zaman durmuş gibi, o an unutulmamak üzere hep akılda ve kalpte kalacaktır.  Colibri çakmaklar hem özel olması, dünyaca tanınan bir marka olması, sınırsız seçeneklerinin bulunması ile sizin hayatınızda yeni bir mutluluk kapısı aralar. Tercihleriniz çok olması, tasarım olması ve yıllara dayanan tecrübeleri sayesinde rahatlıkla güvenip kullanabileceğiniz bir markadır. Sevdiklerinizle her zaman paylaşım yapabileceğiniz hediye ya da sevgi dolu günler.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ