Web sitemize hoşgeldiniz.

Cam Kül Tablası ile Şık Ortamlar

3 Mayıs 2017

Ülkemizde olduğu gibi dünyada da milyonlarca insanın sigara alışkanlığına sahip olduğu biliniyor. İyi ya da kötü tarafları tartışmalı olmakla birlikte, sigara kullanan herkesin kül tablasına ihtiyaç duyduğuna şüphe yok. Bu da cam kül tablası gibi ürünleri en çok kullanılan eşyalar arasına sokuyor ve pek çok tesiste kül tablası İngilizce olarak da çeşitli yerlerde kullanılıyor. Üstelik kül tablaları asıl kullanım amacının dışında aksesuar olarak da pek çok ev ve işyerinde dikkatleri çekiyor.

Her Ortama Uygun Kül Tablası Seçenekleri

Porselen küllük modelleri, şekil verildikten sonra yüksek ısılı fırınlarda pişirilip son olarak da sırlanarak yapılırlar. Sonrasında ise, çeşitli renkler ve desenlerle şık bir aksesuara dönüştürülen küllükler çoğunluklar günlük olarak kullanmaya kıyılamayacak kadar güzeldir. Bu da, bu tür özel küllüklerin kullanılmak yerine vitrinlere yerleştirilmesine neden olur. Düz beyaz porselenden üretilen modeller ise; yiyecek – içecek ürünlerin satıldığı yerlerin ilk tercihi durumundadır.

Porselen, cam, seramik küllük modelleri her zaman beğenilen modeller olmakla birlikte; metal kül tablası modası asla geçmez. Metal kül tablası hem uzun ömürlü hem de temizlenmesi kolay olduğundan, müşteri yoğunluğunun fazla olduğu işletmelerde çok fazla tercih edilir. Düşme ya da darbelere dayanıklı olan metal kül tablaları genellikle paslanmaz çelik kullanılarak üretilir.

Çok Kullanışlı Küllük Modelleri

Sigara kalıntılarının kokusu ve görüntüsünden hoşlanmayanlar için en doğru model basmalı küllük olacaktır. Küllük üzerindeki kapağın düğmeye basılmasıyla dönerek aşağı inmesi, tüm kalıntıların da küllük içine hapsedilmesini sağlar. Bu şekilde sigara kül ya da izmaritlerinden çıkan kötü koku engellendiği gibi, kötü görüntü de ortadan kalkmış olur.

Basmalı küllük modellerine alternatif olarak kapaklı kül tablası da kullanılabilir. Kapaklı kül tablalarının pek çoğunda kapak kafes şeklinde çok delikli olmakla birlikte çevirmeli kapaklı olanlar oldukça kullanışlı modellerdir. Kapağın kolayca çıkarılabilmesi temizliğini de kolaylaştırdığı gibi, koku ve dumanın da tamamen küllük içinde kalmasını sağlar. Böylece hem sigara küllerinin etrafta uçuşması hem de ortama kötü koku yayılması engellenmiş olur.

Kül Tablasında Sıra Dışı Modeller

Kül tabağı sadece sigara içenler için değil, aksesuarlara meraklı kişilerin de ilgi alanına girer. Pek çok ev ve işyerinde sehpaların üzerinde, vitrinlerde süs amaçlı yerleştirilmiş küllükler görmek mümkündür.

Cam kül tablası ya da diğer modellerin bir başka kullanım şekli de hediyelik eşya olarak iyi bir seçenek olmasıdır. Sigara kullanan ya da kullanmayan hemen herkese hediye edilebilecek ilginç kül tablası modelleri, bazen şık ve zarif, bazen muzip, bazen de korkutucu modeller ile karşımıza çıkıyor.

Ayaklı Küllük Türleri

Ayaklı küllük modelleri en genel şekliyle kolon tipi ve lobi tipi olarak ikiye ayrılır. Kolon tipi küllükte üst kısımda sigara için bir bölüm varken, gövde kısmı çöp kovası olarak da kullanılabilir. Lobi tipi küllükler ise, kadeh şeklinde olup daha az alan kaplarlar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ