Web sitemize hoşgeldiniz.

Cam Kül Tablası Farkı

4 Mayıs 2017

Tarihten gelen bir gelenek cam üfleme sanatı. Anadolu’ya Büyük Selçuklular zamanından geldiği sanılıyor. Birçok kültürde ve coğrafyada ayrı bir yeri vardı üstelik. Sonra sanayileşmeyle birlikte cam artık her yerde bulunur oldu. Bu da yetmez gibi makineleşen camlar artık sıradanlaşmaya başladı ve yerini başkalarına bıraktı. Eşyalarda her ne kadar artık cam yerine porselen gibi maddeler kullanılsa da hala cam eski saltanatını sürdürüyor. Cam Kül Tablası Farkı da diğer eşyalar gibi kendini gösteriyor. Kül Tabağı çeşitlerinde bile halen camın ışıltısı ve çekiciliğini taşıyor.

Küllükte Cam

Porselen Küllük modelleri kendinden ışıltılı ve güzel görünür. Hatta kendilerine has bir zarafeti bile olur. Beyaz rengi ve pürüzsüz yapısıyla her zaman kendini ön plana çıkarır. Ancak cam kadar ışıltılı olamıyor. Camdaki şeffaflık ya da özel işlemeler porselende sadece boya ile çizilebiliyor. Üstelik cam ile yapılabilecekler sınırsızken porselen belli sınırlar içinde kalıyor.

Metalin Soğukluğu

Metal Kül Tablası soğuk rengi ile öne çıkıyor. Dayanıklı olmasıyla kafelerde ya da balkonlarda tercih edilse de estetik olarak cam hala ezici bir üstünlüğe sahip. Yine da bazıları metalik rengin verdiği güven hissini tercih edebiliyorken camın güzelliğini kaçırabiliyorlar.

Güvenli ve Sağlam

Metal küllükler sağlamlığın yanında güvenli özellikleriyle de kendilerini sevdiriyor. Bu modellerin en çok kullanılan türlerinden Kapaklı Kül Tablası çeşitleri ile kendilerini daha da çok sevdirdiler. Ancak artık cam olarak ta üretilebilen kapaklı modeller metallere meydan okumaya başladı.

Bu modeller genelde balkon ya da bahçede kullanılsa da asıl amaçları sigara külü ya da izmariti gibi tehlike saçabilen şeyleri muhafaza etmektir. Bu modelin en çok tercih edilen diğer türü olan Basmalı Küllük modelleri de yine aynı amaç için hazırlanan diğer bir çeşit oluyor. Tek farkı basmalı modellerin sadece metal değil diğer malzemelerle da yapılıyor olması ya da diğer malzemelerinde bu kül tablasında kendilerine yer bulmasıdır. Bu sayede daha farklı ve çeşitli modeller karşınıza çıkıyor.

Tasarımın Gücü

Hangi malzemeden yapılırsa yapılsın İlginç Kül Tablası modelleri görenleri hem gülümsetiyor hem de şaşırtıyor. Öyle ki artık soyut çalışmalarla duvardaki soyut resimleri masaya ya da sehpaya indiriyorsunuz. Ya da komik şekilleri, çizimleriyle sizi gülümseten modelleri isteyeceksiniz.

Üstelik bazı Kül Tablası İngilizce yazı ve resimlerle süsleniyor. Hatta vintage tarzı 70’li yıllardaki esintileri taşıyabilirsiniz.

Peki, küllükler hep evlerde mi oluyor? Ayaklı Küllük Modelleri ile en az bir kere tanışmış olmalısınız. Uzun yapısı ve insanların ayaküstü sigara için kısa ve eğlenceli sohbetler yaptığı mekânların odak noktası oluyorlar. Cam Kül Tablası Farkı bu ayaklı modellerde elbette aranmıyor. Ancak tüm kül tablasını arada bir temizlemelisiniz. Yoksa cam olmasının bile bir anlamı olmaz. Hem kötü kokar hem de tüm güzelliklerini kaybederler.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ