Web sitemize hoşgeldiniz.

Bong Kullanımının Detaylarını Öğrenin

23 Haziran 2017

Popüler kültürün bir parçası haline gelmiş bir ürün bong. Sigara ve purodan sıkılan tütün kullanıcılarının yeni tercihi olan bonglar, göz alıcı renkleri ve sıra dışı tasarımları sayesinde süs eşyası olarak da kullanılıyor. Sevdiklerini şaşırtmak isteyenler ise bongu bir hediyelik eşya olarak satın alıyor.

Geçmişten Günümüze Bong Geleneği

Doğu kültüründe önemli bir yere sahip olan bong kullanımının Hindistan’da başladığı düşünülmektedir. Bulunan en eski örnekler hindistan cevizine kamış sokularak yapılan basit uygulamalardır. Farklı kültürlerde farklı isimlere sahip bu ürün Araplarda nargile, İranlılarda ise kalyan olarak adlandırılmaktadır. Farsça’da hindistan cevizi anlamına gelen nârgil kelimesinden türediği sanılmaktadır. Amerika’da popülerleşmesinin ardından tüm dünyaya yayılan bong modern halini 1990’lı yıllarda bong cam olarak almıştır.

Bong Kullanımı

Bong kullanımı için dikkat etmeniz gereken birkaç küçük detay bulunmaktadır. Bunlara özen gösterirseniz alacağınız zevki en üst seviyeye çıkarmış olursunuz. Bunlardan ilki ve en önemli olanı temizliktir. Bongunuzu her kullanımdan sonra temizlerseniz hem olası sağlık sorunlarını önlemiş olursunuz hem de ürünün kullanım ömrünü uzatırsınız. Temizlik için yapmanız gereken önce kirli suyu boşaltmak ardından da bonga tuz ve alkol doldurarak çalkalayıp en son durulamak. Ayrıca tütün seçerken kaliteli olmasına dikkat edin çünkü bong kullanımı sırasında sigaradaki kimyasallar yerine tütünün kendi tadını alırsınız, bu yüzden ne kadar güzel tütün kullanırsanız içimi de o kadar keyifli olur. Temizlediğiniz bongun haznesine grinder kullanarak öğüttüğünüz tütünleri yerleştirin. Grinder yoksa ellerinizi de kullanabilirsiniz. Ardından ölçüsüne göre su, veya daha ferah bir içim isterseniz buz ekleyin. Tütünü bir çakmak ya da bong çubuğu kullanarak yaktıktan sonra ağızlık kısmından birkaç nefes çekerek yanmanın sürekli hale gelmesini sağlayın ve bongunuz kullanıma hazır hale gelir. Eğer tütün yanmayı bırakırsa hazneyi boşaltıp temiz tütünle tekrar deneyin. Siz de bu aracın keyfini çıkarmak isterseniz dilediğiniz ürünü size en kolay gelen bong satın al yöntemi ile sipariş edebilirsiniz. Kapıda ödeme bong seçeneği sayesinde kredi kartına ihtiyaç duymadan ödemenizi yapabilir, kolayca alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ