Web sitemize hoşgeldiniz.

Bitmeyen Tartışma Sigara Filtreleri

Sigara içenlerin en çok konuştukları, bitmeyen tartışma sigara filtreleri oluyor. Bu konuda o kadar farklı ve zıt açıklamalar var ki… Hemen herkesin bu konuda bir fikri var. Oysa kim ne derse desin sigara filtresi kullananlar çok memnunlar ve içimi çok kolaylaştırdığını söylüyorlar.

Sigara Fitreleri Nedir Ne Değildir?

Sigara filtreleri hakkındaki temel tartışma sağlıkla ilgilidir. Sigara filtresi ne işe yarar diye sorulduğunda kimse filtrelerin ne kadar içimi güzelleştirdiğinden bahsetmiyor. Genel olarak sigara filtreleri sigara içindeki katran ve diğer maddeleri tutar. Bu sayede daha kolay bir içim sunar. Ancak nikotine bir etkisi olmaz. Zaten nikotin size keyif veriyor ve alışkanlığı da bu nikotin yapıyor. Kaldı ki nikotin az miktarda alındığında beyinde kullanılan bir çeşit kimyasaldır. Ancak filtreleri doğru kullanmazsanız bu faydaların hiç birini göremezsiniz. Özellikle hiçbir filtre pipo ağızlığı ya da sigara ağızlığında 8 – 9 defadan daha fazla kullanılmaz. İlk önce buna dikkat etmelisiniz. Zaten Stop filtreler tek kullanımlık oldukları için onları en fazla 2 – 3 defa kullanmanız gerekir. Yoksa bir faydası olmayacaktır.

Sigara Filtreleri ve Kullanım Alanları

Sigara filtreleri sadece pipoda ya da ağızlıkta kullanılmazlar. Daha çok tütün tabakası ya da sigara tabakası kullananların kullandığı boş sigara filtreleri olarak ta kullanılır. Sigara doldurma aleti ile çok kullanılan sigara filtresi 200 lük paketler halinde satılıyor. Böylece hem kendi harmanınızı yapmış oluyorsunuz hem de kendinize daha ucuz bir keyif imkânı sağlıyorsunuz. Parliament boş sigara tüpü bu sigara doldurma aletlerinin yanında kullanılıyor. Bu modeller aslında sadece görüntüden ibaret. Bunların filtre olarak bir üstünlüğü de yok. Diğer filtreler gibi standart işlevleri var. Her ne kadar durum bu olsa da boş sigara filtresi satanlar bu boş tüpleri fazlasıyla övüyor. Ancak boş sigara filtreleri de paket sigaralara nazaran çok daha ucuz oluyor. Üstelik tütün çeşidi olarak oldukça zengin olan ülkemizde bu boş tüplerle kendi zevkinize göre bir harman yapabiliyorsunuz.

Markalar ve Filtreler

Ancak yeni başladıysanız en iyi sigara filtresi hangisi diye küçük bir araştırma da yapıyorsunuzdur. Bunun için ülkemizde çok tutulan süzen ve kalitesini ar-ge çalışmalarına borçlu olan stop markası ve watson markası öne çıkıyor. watson sigara filtresi 200’lük paketler olarak satılıyor ve içine tütün doldurma aleti ile istediğiniz marka tütün doldurabiliyorsunuz. Ama tütün doldurmak istemiyorsanız Stop sigara filtresi kullanabilirsiniz. Bu marka ise tek kullanımlık ağızlıklı filtre modelini üretiyor. Ve tek kullanımlık olarak tasarlanan bu ürün ilk defa faydalı model patenti alan, tek sigara filtresi olma özelliği taşıyor. Ayrıca dünyada ilk defa 6 delikli filtre kullanan da bu marka oluyor. Bunun dışında çok sevilen diğer marka da süzen sigara filtreleri olarak öne çıkıyor. Tüm buna rağmen süzen sigara filtresi fiyatı beklenenin aksine oldukça ucuz ve hesaplı bir fiyattan satılıyor.

Belki bu bilgilerle bitmeyen tartışma sigara filtreleri de bir açıklığa kavuşur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ