Web sitemize hoşgeldiniz.

Bebek Örgüleri

Bebek örgüleri 2018 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi en çok tercih edilen bebek ürünleri oldu. Bebek örgüleri kolay kullanım, ucuz maliyet, çok çeşitlilik açısından pek çok avantaja sahip ürünlerdir. Özellikle bebeklerin hassas ciltlerine uyum sağlaması ve zarar vermemesi açısından sıkça tercih edilirler. Ancak özellikle bebekler için bu kadar çok kullanılan ve tercih edilen bu ürünlerin temizliği ve korunması da ayrı bir önem arz eder. Peki, bebek örgüleri ürünler nasıl temizlenecek ve korunacak?

Örgü Ürünlerin Korunması ve Temizlenmesi

Herkesin ilgisini toplayan bebek örgüleri 2018 sezonunda temizlik ve bakım önerileri ile de ön plana çıktı. Diğer hazır giyim ve tekstil ürünlerinin temizliğinden ve bakımından biraz daha farklı olan örgü ürünlerin bakımı özen istiyor.

Örgü ürünler yapılan ipin türüne göre çamaşır makinesinde 30 derece sıcaklıkta sabun tozu veya yün şampuanı ile yıkanır. Bazı örgü ürünler de sadece elde yıkanır. Elde veya çamaşır makinesinde yıkanan örgü ürünler asılarak kurutulmaz. Ürünlerin suyu süzdürülür ve bir havlu üzerine koyularak ürünler kurumaya bırakılır. Bazı hassas örgü ürünler ise sadece kuru temizleme yapılarak temzilenir. Örgü ürünlerin ütülenmesi de yine kullanılan ipin türüne göre nemli veya kuru şekilde ürünün tersinden hafif sıcaklıkta ütülenir. Örgü ip pamuklu ise nemli, yün veya sentetik ise kuru ütülenmelidir. Örgü ürünlerin temizliğine özellikle bebek örgüleri için çok dikkat edilmelidir.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ