Web sitemize hoşgeldiniz.

Avokado Maskesi Nasıl Yapılır?

Avokado maskesi kırılmış saç uçları için en doğal maske olarak bilinmektedir. Eğer saçlarınızı uzatmak istiyorsanız fakat kırıklarınız buna engel oluyorsa hemen avokado maskesi kullanabilirsiniz. Avokado maskesi saç uçlarını en kısa sürede onarır ve kuru saçların da ihtiyacı olan nemi karşılar.

Avokado maskesi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, yazının devamında hem maskeyi nasıl hazırlayacağınızı hem de nasıl uygulayacağınızı bulabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 tane avokado
  • 1 çorba kaşığı zeytin yağı
  • 2 çorba kaşığı bal

Avokado Maskesi Yapımı

İlk olarak avokadonun olgunlaşmış olması gerekmektedir.  Olgunlaşmış bir tane avokadoyu aldıktan sonra önce ortadan ikiye düzgün bir şekilde kesip içerisindeki çekirdeği çıkartın. Daha sonra avokadonun içini bir kaşık yardımı ile çıkarın ve bir kaba koyun. Ardından çırpmaya başlayın. Herhangi bir şey eklemeden homojen bir hale gelene kadar çırpmanız çok önemlidir. Homojen ve pürüzsüz haldeki avokadoya zeytinyağını ilave edin. Ve karıştırın.

Zeytinyağı eklenmesinin sebebi, zeytinyağının doğal nemlendirme özelliği olmasıdır. Böylece kuru saçların parlak görünmesini sağlar.

Zeytinyağını da ekledikten sonra balı ilave edin ve karıştırın. Bal da içerisindeki vitaminler sayesinde saç derisinin güçlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Bu açıdan kullanımı çok önemlidir. Avokado maskesi nasıl yapılır sorusuna bu şekilde yanıt verebilirim.

Malzemeleri güzel bir şekilde karıştırdıktan sonra saçınıza uygulayabilirsiniz. Uygulamanın kolay olması açısından boya fırçalarından yardım alabilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra 40 dakika kadar saçınızda kalması önemlidir. Bu süreçte başınıza bir bone takabilirsiniz. Daha sonra saçınızı soğuk su ile yıkayın. Maske iyice arındıktan sonra da normal saç temizliğinizi yapabilirsiniz. Avokado maskesi yapanlar, bone takmadıkları zaman maskeyi saçlarında 20 dakika bekletmenin yeterli olduğunu belirtmektedir. Yani süreyi saç tipinize ve bone durumuna göre kendiniz de ayarlayabilirsiniz.

Avokado maskesinin fayda gösterebilmesi için haftada 2 kere uygulanması gerekmektedir. Tabii bu durum çok kırık saçlar için geçerli olan bir durumdur. Eğer saçlarınızda çok fazla kırık yoksa ayda 1 kere yapmanız da yeterli olacaktır. Avokado maskesi yapanların yorumlarına bakarsanız, maskenin ne kadar etkili olduğunu görebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ