Web sitemize hoşgeldiniz.

Ana Kuzusu İp Nasıl Örülür, ANA KUZUSU İPİNDEN BAŞTAN SONA BEBEK HIRKASI YAPILIŞI

Ana kuzusu ip ile genel anlamda yelek ya da hırka modellerinin yapımına gidilmekte. Model göstermeyen bu ipler sayesinde hırka ile yelek yapımı bir hayli kolay olacaktır. Bu anlamda ana kuzusu ip nasıl örülür merak edenlere en basit yolunu tarif etmek daha doğru olacak. Yani düz örgü tekniği ile kısa sürede yelek modellerini çıkarmanız mümkün. Kuzu iği yelek modelleri arasında en basit olandan söz etmek gerekirse;

  • 2 ön kısma yönelik 50 ilmekle işe koyulabilirsiniz.
  • Arka sıraya yönelik ise yine 50 ilmekle devam etmeniz gerekmekte.
  • Ön parçalar için de ayrı ayrı 25’erli örgülere yer verilmelidir.
  • Sıfır yaka olarak tasarlanan bu yelek modeli için 3 yumak yeterli olacaktır.
  • Parçaların birleşimine geçerek kısa sürede kolayca yelek modeli ortaya çıkacaktır.

Ana Kuzusu Çocuk Hırka Yapılışı

Ana kuzusu yelek yapılışı akabinde deneyim sahibi olanlar hırkalara geçiyor. Yine basit bir şekilde hırka modellerinden de harekete geçilebilir. Arka, ön ve kol kısımlarını ayrı ayrı düşünerek örgüye başlamalısınız. Örnek verecek olursak arka kısma 35 ilmek düz olarak geçilmelidir. Ön kısım için de 15 ilmekle düz örgülere yer verilmelidir.

Kol kısmına bakacak olursanız 22 ilmekle harekete geçilmelidir. Yine düz örgü olacak şekilde kol parçalarını örebilirsiniz. 9 cm kadar olduğu zaman birer kere ilmek arttırılması gerekmekte. Ön bantlar için ise 36 ilmekle ilerlemeniz gereklidir. Toplayarak çıkarma yapmanız halinde son 1 defa kesilen ön bantlar hazır olacaktır. Beraberin kapüşon detayları ile hırka modelleri hazırlanmış olacaktır. Ana kuzusu ip nasıl örülür merak edenler devamında aksesuar tercihleri ile hoş modeller ortaya çıkarıyor.

Ana Kuzusu Yelek Modellerinin Süslemeleri

Ana kuzusu ip nasıl örülür sorularına basit cevaplar verilmekte. Yukarıda da belirttiğimiz gibi düz örgüler sayesinde hem yelek hem de hırka modellerinin hazırlığına gidilebilir. Devamında düz modellerin süslemelerine geçebilirsiniz. Bu anlamda zincir çekilerek halka oluşturmalısınız. Sık iğneler ile doldurulan halkalar düğme görünümüne sahip olacaktır. Hatta çıtçıt ekleyerek daha da kullanışlı hale gelmesi mümkün. Düğme ya da çıtçıt detayları ile bir hayli kullanışlı modellerin hazırlanması kısa sürecektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ