Web sitemize hoşgeldiniz.

Amigurumi Pepee Nasıl Örülür Yapılışı, Örgü oyuncak Pepee yapılışı

Tığ ya da şiş temin ederek amigurumi tekniğinden oyuncak yapımına geçilebilir. Genel anlamda oyuncaklarda tığ tercihlerinde bulunuluyor. Nitekim bu şekilde oyuncaklara şekil vermek ve kısımlarını birleştirmek daha kolay olacaktır. Hatta en ufak uçlu tığ alternatiflerini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Pepe oyuncağı nasıl yapılır öğrenmek isteyenlere de yine amigurumi tekniği sunuluyor. Zincir çekme, ilmek kaydırma, sık iğne aşamalarına göz atanlar bu teknik ile kısa sürede oyuncak yapımına geçebilir. Bu anlamda amigurumi pepee nasıl örülür yapılışı için şu aşamalara dikkat edilmelidir;

  • İlk önce oyuncak yapımında kafanın tasarlanması gerekmekte.
  • Örgü olarak el ile kol yapılışı dikkate alınmalıdır.
  • Pepeenin ayakkabısı dahi ayrı bir şekilde tasarlanır.
  • Pepee şapkası ise son olarak örülerek birleştirmeye geçilir.

Amigurumi Pepee Oyuncağı İçin Malzemeler

Amigurumi pepee nasıl örülür yapılışı öncesinde malzemelerden söz etmek faydalı olacaktır. Ancak gerekli malzemeleri temin ederek harekete geçebilirsiniz. Örneğin ilk olarak işaretleyiciler önem arz etmekte. Bunun için iğneleri tercih edebilirsiniz. Hemen arkasından 0 numara olacak şekilde tığ satın almalısınız. Genel anlamda amigurumi pepe örülüşü ya da diğer oyuncaklara yönelik 0 numaralı tığlar kullanılır.

iğneler sadece işaretlemek için değil aynı zamanda birleştirmek adına da önemlidir. Makas ise yine birleştirme sırasında arta kalan ipliklerin kesilmesi için gereklidir. Aynı zamanda birleştirmede de ipliklere ihtiyaç duyulmakta. Burada oyuncağın rengini dikkate alarak renklerden tercihte bulunmanızda fayda var.

Amigurumi Pepee Yapılışı

Amigurumi pepee nasıl örülür yapılışı sırasında sihirli halka oluşturmanız önemlidir. Ayakkabılardan kafa yapısına kadar tüm kısımlar için sihirli halka le başlamanız gerekiyor. İlmekler ise kısımlara bağlı olarak farklılık gösterir. Aynı zamanda kaç zincir varsa ona göre sık iğnelere yer verilmesi gerekmekte. Oyuncakların sağlam yapıda olması için sık iğne tekniklerine geçiliyor. Şöyle ki kısım kısım tüm oyuncak parçalarını oluşturmanız ve sık iğneler yardımıyla birleştirme yapmanız önemlidir. Ancak bu şekilde bir hayli dayanıklı oyuncak modellerinin temin edilmesi mümkün olacaktır. Nitekim amiguruminin bu nedenle oyuncak yapımında sıklıkla tercih edildiği de açıktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ