Web sitemize hoşgeldiniz.

Amigurumi Örgü Oyuncak Bebek Nasıl Yapılır, Amigurumi oyuncak bebek yapımı anlatımlı modelleri

Amigurumi tekniğini kullanarak oyuncak yapımına yer vermek daha mantıklı olacaktır. Nitekim bu teknik sayesinde sık iğnelere geçilir. Sık iğnelerden hazırlanan oyuncaklar hem daha güzel hem de daha dayanıklı olmakta. Şişle örgü bebek yapımı kolay olsa da basit görünümlere sahiptir. Amigurumi için genel olarak tığ işine yer verilir. Öyle ki sık iğnelerin ancak tığlar sayesinde ortaya çıkarılması mümkün. Amigurumi örgü oyuncak bebek nasıl yapılır merak edenler öncelikle aşamalara dikkat etmelidir. Karşınıza çıkacak olan örgü oyuncak aşamaları;

  • İlk önce açık renkli olacak şekilde kafa yapısına yer verilmekte.
  • Kafasının hemen arkasından gövde kısmı için teknik kullanılıyor.
  • Amigurumi tekniği ile kol ile bacak kısımları da temin edilmekte.
  • Son olarak isteğe bağlı ayakkabı ya da şapka gibi motifler de işlenebilir.

Amigurumi Örgüsünde Neler Kullanılır?

Baştan da belirttiğimiz gibi sık iğne tekniğine yönelik tığ kullanımları daha yaygın durumda. Tığ işi oyuncak bebek yapımı daha kolaydır. Bu şekilde oyuncaklara şekil vermek ve son olarak birleştirme aşamalarına geçmek zor olmayacaktır. Amigurumi örgü oyuncak bebek nasıl yapılır sorusundan önce malzemelere göz atmanızda fayda var. Örneğin 0 ya da 2.5 numaralı tığlardan oyuncak modellerinin yapımına geçilmesi daha uygun olacaktır.

Ten rengi iplikler ile birleştirme işlemlerine geçilebilir. Hatta isteyenler direk beyaz renkli iplik temin ederek de oyuncak yapımını tamamlayabilir. Bunların dışında amigurumi gözler önem arz ediyor. Oyuncakların kafa yapısında gözlerin kullanılması esas alınmakta. Beraberinde ise yine süslemeler için naylon iplikler ile beyaz keçe de muhafaza etmenizde fayda var. Son olarak boncuk elyaflar yine oyuncakların son şekillendirmeleri açısından önemlidir.

Amigurumi Örgüsünde Kullanılan Teknikler

Amigurumi örgü oyuncak bebek nasıl yapılır öğrenmek isteyenler tüm tekniklere göz atmalıdır. Şöyle ki sık iğne tekniğine sıklıkla yer verilir. Hemen arkasından ise zincir çekme sayesinde oyuncaklar şekil alır ve daha sağlam hale gelir. Arttırma ile eksiltme tekniklerini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Ancak bu aşamaların tamamlanması halinde oyuncakların göze hoş gelmesi mümkün olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ