Web sitemize hoşgeldiniz.

Amigurumi Nasıl Örülür Yapılışı, Amigurumi Nasıl Yapılır?

Amigurumi tekniğine yönelik belirli kısatlamalar mevcut durumda. Tekniği kullanarak örgülere geçecek olanlar ilk başta kısatlamalara göz atmak zorundadır. Aksi halde yapım aşamasını anlamak bir hayli zor olacaktır. Amigurumi nasıl örülür yapılışı üzerinden de kısatlamalara yer verilmekte. Bu nedenle amigurumi yeni başlayanlar için kısaltma açıklamaları ile sunuluyor. Örnek verecek olursak ‘sh’ teriminin sihirli halka anlamına geldiğini göreceksiniz. Beraberinde gelen diğer kısatlamalar ve anlamları ise;

  • X term sık iğne anlamında sunuluyor.
  • V arttırma iken, a ise eksiltme şeklinde değerlendirilmelidir.
  • Blo ile arka lop, htc için de tekli trabzan açıklamaları mevcut durumda.
  • Zn, zinger iken hemen arkasından W olarak sık iğneler ifade edilir.

Amigurumi Başlangıç Yapımı

Amigurumi teknikleri için temelde başlangıç aşamalarına yer verilir. Hepsinde ilk önce sh yani sihirli halka adımlarının aşılması gerekmekte. Sihirli halka yapmak için de ipin dolandırılması ve tığdan geçirilmesi önemlidir. Tığdan çıktıktan sonra ise ilmek çıkarmanız ve sık iğnelere yer vermeniz gerekiyor. Bu şekilde halka oluşturanlar 6 adet sık ipne yaparak devam etmelidir. Tüm sık iğnelerin tamamlanması ile beraber ise sıkıştırma işlemine geçilebilir. Direk olarak ipliğin çekilmesi ile beraber sıkıştırma gerçekleşir. Sonucunda ise iplikler arasında herhangi bir boşluk kalmayacaktır. Amigurumi nasıl örülür yapılışı adına ilk önce başlangıç aşamalarını dikkate almalısınız.

Amigurumi Bitirme Yapımı

Amigurumi nasıl örülür yapılışı pek çok aşamadan oluşuyor. Yani sadece başlangıç ile bitirme olarak ifade etmek yanlış olacaktır. Bunların yanı sıra eksiltme, arttırma, trabzan ve renk değiştirme gibi pek çok adım beraberinde geliyor. Nitekim yeni başlayanlar önce başlangıca göz atarak düz bir şekilde sık iğne uygulamalarına geçmekte. Beraberinde tamamlanması için bitiş örgülerine dikkat edilmelidir. Uzun iplikler sayesinde ön ilmekleri kullanarak bitirme gerçekleşir. İğne yardımı ile uzun ipliklerin sıkıştırılması ve son olarak kesilmesi halinde ise bitirme işlemi tamamlanır. İlk önce düz örgülerden sık iğne tekniğinin kullanılması faydalı olacaktır. Bu şekilde başlangıç ile bitirme aşamalarının öğrenilmesi daha kolay. Devamında ise amigurumi modellerinin yapımına göz atanlar trabzan, sihirli halka ya da zincir uygulamalarını da deneyebilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ