Web sitemize hoşgeldiniz.

Amigurumi Nasıl Örülür, Amigurumi Nasıl Yapılır?

Oyuncak yapımı için genel olarak amigurumi tekniğine yer verilmekte. Bunun temel nedeni ise sık iğnelerden kaynaklı olarak modellerin sağlam yapıda olmasıdır. Her ne kadar karışık bir tarife sahip olsa da amigurumi nasıl örülür öğrenmek zor olmayacaktır. İlk önce tercih edilen malzemelerden harekete geçilebilir. Şöyle ki 0 numaralı olan tığların oyuncak yapımı sırasında daha fazla tercih edildiği açıktır. Aynı zamanda işaretleme yapmak isteyenler çatal iğne kullanımlarına gidiyor. İp tercihleri akabinde Amigurumi başlangıç aşamalarına geçlebilir. Bu anlamda ilk olarak yapılması gerekenler;

  • İpin parmaktan geçirilmesi ve tığ yardımı ile ilmek olması gereklidir.
  • Tığ sayesinde ilmek üzerinden sık iğnelere yer vermiş olacaksınız.
  • Sonrasında oluşan halka üzerinden 6 sık iğne ile devam etmelisiniz.
  • Sık iğnelerin sonunda ise ipliğin çekilmesi ve sıkı hale gelmesi gerekmekte.
  • Sıkı olan iplikler arasında herhangi bir boşluk bulunmamalıdır.

Amigurumi Sık İğne Yapılışı Anlatımlı

Amigurumi bebek yapımı için sık iğnelerin öğrenilmesi gereklidir. Yukarıda belirttiğimiz gibi başlangıca yer verenler arkasından sık iğne teknikleri ile modeli ortaya çıkarmakta. Bu anlamda ip almadan ilmeklerin zincir altına batırılması gereklidir. Batırmanın hemen arkasından ise ipi almalısınız. Yine 2 zincir üstünden de ip almadan devam etmek gerekiyor. Burada zincirin içerisinde çekilen ve çıkarılan ip sayesinde sık iğneler ortaya çıkacaktır. Özellikle de amigurumi nasıl örülür merak edenler ilk önce sık iğne yapılışına göz atmalıdır.

Amigurumi Tekniğine Özel Aşamalar

Amigurumi nasıl örülür sorusuna karşılık olarak aşamalarından söz etmek gerek. Şöyle ki sık iğne yapılışından ziyade tekniğe özel pek çok aşama mevcut durumda. Hepsine göz atmanız halinde istediğiniz modeli ortaya çıkarabilirsiniz. Örnek verecek olursak bunlardan bir tanesi de ikili trabzan örgüsüdür. Tığ işi ile trabzan örgülerine geçilmesi gerekmekte. Beraberinde üçlü trabzan dahi geliyor. Temel olarak amigurumi zincir çekme ile ilmek kaydırma aşamalarının da incelenmesi önem arz ediyor. Nitekim tekniği kullanarak örgülere geçecek olanlar hem zincirlere hem de trabzanlara yer vermek zorunda kalacaktır. Bu yüzden başta tekniğin tüm aşamalarını incelemeniz gerekmekte.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ