Web sitemize hoşgeldiniz.

Amigurumi Nasıl İple Örülür, Amigurumi Nasıl Yapılır?

Sık iğne taktiği olarak kullanımına bir hayli yer verilen amigurumi, oyuncak yapımında göz önünde bulunduruluyor. Şöyle ki parçaların ayrı ayrı örülmesi ve arkasından birleştirme aşamalarına geçilmesi esas alınmakta. Baştan da belirttiğimiz gibi sık iğneler sayesinde oyuncakların bir hayli sağlam hale gelmesi sağlanıyor. Nitekim bu yüzden amigurumi tekniğinin sıklıkla tercih edildiği açıktır. Amigurumi nasıl iple örülür sorularına ise yapılacak olan örgüye göre farklı malzemeler eşlik edecektir. Malzemeleri öğrenenler devamında amigurumi nasıl yapılır sorularına yanıt arıyor. Başlangıç için şu detaylar mevcut durumda;

  • Sihirli halka tekniği ile uygulamalara geçilmesi gereklidir.
  • Parmağınıza iplik dolamanız ve tığ yardımı ile sık iğne yapmanız önemlidir.
  • Halka içerisinde sık iğne yaparak devam etmelisiniz.
  • Sık iğnelerin sıkıştırılması ile beraber boşlukların ortadan kalkması sağlanmalıdır.

Amigurumi Arttırma Yapılışı Hakkında

Amigurumi nasıl iple örülür merak edenlere baştan da belirttiğimiz gibi modele bağlı farklı alternatifler eşlik eder. Genel olarak tığ kullanılarak iplerin şekillendirilmesi esas alınır. Bu şekillendirme sırasında ise hem arttırmalara hem de eksiltmeye giderek ilerlemeniz önem arz ediyor. Amigurumi tığ yardımı ile sıkı ve sağlam hale geliyor. İlk önce arttırma yöntemine göz atarak modellerin yapım aşamalarına geçilebilir. Bu anlamda yine sihirli halkdan 6 sık iğne ile başlamanız gerekmekte. İlmek üzerinden batma yaparak sık iğneleri arrtırmaya devam edebilirsiniz. Bu işlem 1 ve 2 sık iğnelere devam edilmesi halinde modelin boyutunu genişletecektir.

Amigurumi Eksiltme Nasıl Yapılır?

Arttırmanın yanı sıra eksiltme için de bilgi sahibi olmanız gereklidir. Şöyle ki istediğiniz boyutun üzerinde olması halinde eksiltme ile modelinizi hazır hale getirebilirsiniz. Amigurumi nasıl iple örülür öğrenenler arkasından gizli eksiltme dahi yapabilir. Bunun için iki ilmek üzerinden tığ ile örgü aşamalarına yer verilmelidir. İki ilmeğin de aynı tığdan örülmesi gizli bir şekilde eksiltme yapılmasını sağlayacaktır. Böylece dilediğiniz boyuttan modellerin ortaya çıkmasını sağlamanız ise çok kolay olacaktır. Henüz sık iğne tekniğe yeni yeni yer verenler yukarıda belirttiğimiz gibi başlamalıdır. Devamında ise arttırma ile eksiltme yoluna giderek modellerin sunulması mümkün olmakta.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ