Web sitemize hoşgeldiniz.

Amigurumi Bebek Nasıl Örülür, Amigurumi oyuncak bebek yapımı anlatımlı modelleri

Amigurumi, Japon kökenli olan kelimeler arasındadır. Ülkemizde ise örgü tekniği olarak kullanılıyor. Marifetli hanımların kullandığı bu teknikte sık iğnelere yer veriliyor. Böylece bir hayli dayanıklı örgülerin ortaya çıkarılması sağlanıyor. Örneğin amigurumi bebek nasıl örülür merak edenler sık iğne teknikleri ile harekete geçmekte. Daha çok oyuncak yapımı sırasında bu tekniğine yer verildiği açıktır. Amigurumi bebek yapımı anlatımlı olarak kısaltmalardan sunuluyor. Şöyle ki karşınıza çıkacak olan bu kısaltmalar dahilinde örgüye geçmek daha kolay. Örnek verecek olursak;

  • Sh olarak sihirli halka, X olarak da sık iğne anlamlarına yer verilir.
  • V arttırma iken devamında gelen e ise azaltma şeklinde sunulur.
  • DC 2’li trabzan, ihdc ise tekli trabzan şeklindedir.
  • Dtr 3’lü trabzan, BLO ise arka kısmın örülmesi anlamına geliyor.
  • Son olarak FLO ön lop, CC ise ilmek kaydırma anlamını taşımakta.

Amigurumi Bebek Yapımı Aşamaları

Amigurumi bebek yapımı malzemeleri olarak öncelikle tığ tercihlerinde bulunmanız gerekmekte. Oyuncak yapımı için daha çok 2.5 numaralı örgü tığların uygun olduğu açıktır. Hemen arkasından ten ve beyaz renkli olarak iplikleri kullanmalısınız. Amigurumi gözler ise oyuncakların olmazsa olmazıdır. Beyaz keçe ve naylon iplikleri de hazırlamanız önem arz ediyor. Son olarak boncuk elyaflar ile oyuncakların süslemelerine geçiliyor. Teknikte ilk olarak kafa yapımına geçilir. Amigurumi bebek nasıl örülür merak edenlere yukarıda belirttiğimiz kısatlamalardan kafa yapım aşamaları sunuluyor. Beraberinde burun, gövde ve el – kol şekillendirmeleri ile ilerleme sağlanabilir.

Amigurumu Bebek Örgülerinin Birleşimi

Amigurumi bebek nasıl örülür merak edenlere parça parça aşamalar sunuluyor. Tüm bu parçaların ayrı bir şekilde örülmesi halinde hazır olacaktır. Ancak devamında kol, bacak ve gövde gibi temel parçaların birleştirme işlemlerine geçilmesi gerekiyor. Şöyle ki birleştirme aşamasında uygun renklerden iplerin tercih edilmesi önemlidir. Kalın iğneler sayesinde birleştirme yapmanız zor olmayacak. Aksine kısa sürede sık iğneler ile birleştirilen oyuncak hazır duruma gelmekte. Son olarak yüz ifadesine de yer vermeniz yeterli olacaktır. Bunun için düğme ve ipliklerin kullanılması gerekiyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ