Web sitemize hoşgeldiniz.

Acaba Sigara Ağızlığı İşe Yarar Mı?

Sigara içmekten vazgeçemiyorsunuz. Ancak bunu daha üst seviyeye taşımak istiyorsunuz. Ya da boğazınızın yanması sizi rahatsız ediyor. Belki de halı saha maçlarında artık eskisi gibi koşamamaktan şikâyetçisiniz. Belki de geceleri öksürmekten bıktınız ama sigaradan vazgeçmiyorsunuz. Size birisi sigara ağızlığını tavsiye etti. Ya da birinden gördünüz ve çok hoş durduğunu düşündünüz. Sonra da akınıza acaba sigara ağızlığı işe yarar mı diye deli sorular takıldı. Cevabını aramaya başladınız.

Sigara Ağızlığının Faydaları

Yukardaki senaryolar ya da daha farklı olsun sigara ağızlığı hakkında her kime sorsanız “bilmiyorum” dışında her cevabı alacaksınız. Hatta siz kullanmaya başladığınızda bile size akıl verecekler, eleştirecekler çok bilmişler her zaman olacaktır. Ama zaten bunla yaşamaya alışmış olmalısınız. Aklınızı kemiren o soruya gelince; evet, kısmen işe yarar. Ancak bunun için sigara ağızlığını sigara filtreleri ile beraber kullanmanız gerekir. Temel olarak sigara filtreleri sayesinde sigara ağızlığı kullanmak size daha çok fayda sağlar. Çünkü sigaradaki zifir ve katran başta olmak üzer birçok zararlı maddeyi bu filtre tutar. Üstelik nikotine dokunmayan bu filtre sayesinde sigara keyfiniz eksilmez. Hatta en baştaki o olumsuz durumları da büyük ölçüde azaltmanıza yardım eder.

Sigara Filtresi Markaları

Haliyle şimdi de aklınıza en iyi sigara filtresi hangisi diye başka bir soru takılmış olmalı. Öncelikle iki temel çeşitte filtre olduğunu bilmelisiniz. Bu yüzden bir seçim yapmalısınız. Bu çeşitlerden ilki filtreli ağızlık modelleridir. Bu modellerde filtre ve ağızlık birleşiktir ve genelde tek kullanımlık olsa da markaya göre 5 – 10 kullanıma kadar çıkabiliyor. Ülkemizde en çok kullanılan markalar; Stop, Friend Holder, Süzen yanında çok hesaplı olduğu için Pufai olarak sıralanabilir. Ayrıca stop sigara filtresi İTÜ ile ortak ar-ge çalışması yaparak alanında önemli bir yere geldi. Kullanılan diğer filtre çeşidi ise ağızlıkların içine konulabilen filtre çeşitleridir. Bu çeşitleri genelde 5 – 8 kullanım sonra değiştirmeniz gerekir. Hem bu değişim sırasında sigara ağızlığınızı da temizlemiş olursunuz. Unutmayın ki sigaraya takılan filtre yerine geçmeyen bu filtre olmazsa sigara ağızlığınızdan gereken verimi alamazsınız. Ülkemizde en çok kullanılan markaların başında Süzen sigara filtresi geliyor. Üstelik uygun fiyatı ile daha da çok seviliyor. Süzen sigara filtresi fiyatı büyük boy kutuda bile 8 – 9 lira arasında bir değerde satılıyor. Büyük kutu içinde de 144 tane filtre bulunduruyor.

Temizlik Şart

Hemen her şeyde olduğu gibi sigara ağızlığında da temizlik şart ve olmazsa olmazlar arasındadır. Kaldı ki zaten her 5 – 10 kullanımda bir filtreyi değiştirmeniz gerekiyor. Bu sigara ağızlığı nasıl temizlenir diye çok düşünmeyin, çok kolay. Sigara ağızlığını temizlemek için özel üretilen sıvılardan kullanmalısınız. Bir pipo çubuğunu kullanarak ağızlık içindeki her yere bu sıvıyı sürün. Daha sonra özellikle ağız kısmına özen gösterin ve pipo çubuğu ile dairesel hareketlerle ya da ileri geri hareketlerle her yerini temizleyin. Sonra kurumasını bekleyin. Eğer filtresini değiştirip temizliğini ihmal etmezseniz acaba sigara ağızlığı işe yarar mı diye düşünmenize gerek kalmaz. İşini çok iyi yapacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ